Українські дослідники Антарктики створили першу масштабну україномовну енциклопедію про крижаний континент та нашу участь у його вивченні. Книга називається “Антарктика: шість нарисів для тих, хто хоче знати більше” й розміщена у відкритому доступі на сайті НАНЦ.
У виданні зібрано більшість інформації, яка наразі відома людству про Антарктику: географію, геологію, рослинний і тваринний світи. Окремі розділи присвячені історії відкриття та дослідження континенту, захисту його дивовижної природи. Звісно, є багато цікавого про нашу станцію “Академік Вернадський” та роботу українців в Антарктиці.
Унікальну книгу підготував колектив вчених: керівники відділів НАНЦ Іван Парнікоза, Денис Пішняк та Андрій Федчук, а також учасники сезонних експедицій Сергій Кадурін, Ганна Євчун та Олександр Яровий. Науковими редакторами стали директор Центру Євген Дикий та очільниці відділів НАНЦ Оксана Пньовська та Анна Торгоненко.
“У далекому 1904 році, тобто рівно 120 років тому, побачила світ перша україномовна стаття Степана Рудницького «Дещо про Антарктиду». Нинішнє видання наших вчених продовжує цю справу. В новітній історії України вкрай бракує таких масштабних україномовних енциклопедій, і я дуже пишаюся, що одна з них створена саме фахівцями Національного антарктичного наукового центру”, – наголосив Євген Дикий.
Нині книга має лише онлайн формат та доступна як для перегляду, так і для завантаження в гарній якості.
“Над цим виданням ми працювали кілька років. Спершу готували окремі нариси на ту чи іншу тему, потім доповнювали їх, підбирали ілюстрації, довідкові матеріали й зрештою об’єднали все в книгу. Вона призначена для широкого кола читачів, й ми дуже сподіваємося, що її використовуватимуть в школах, вишах, наукових установах, щоб покращити рівень знань про Антарктику”, – відзначив Іван Парнікоза.
Він також додав, що авторському колективу було б цікаво отримати відгуки та зауваження від інших дослідників та експертів. Надсилати їх можна на скриньку ukr.antarct.j@gmail.com
Запрошуємо до прочитання! Антарктика стає ближчою!
На фото: район станції “Академік Вернадський” під назвою Аргентинські острови. Автор: Юрій Шепета