В Україні з’явилася нова марка – «200 років з часу відкриття Антарктиди»

В Україні з’явилася нова марка – «200 років з часу відкриття Антарктиди»

Введення в обіг та церемонія спецпогашення нової антарктичної поштової марки «200 років з часу відкриття Антарктиди» відбулося 28 січня 2020 року на Головпоштамті в Києві.

Поштову марку виготовлено накладом 130 тис. примірників. До неї випущено конверт «Перший день», поштову картку та виготовлено спеціальний поштовий штемпель.

На марці зображений субантарктичний пінгвін, а на марковому аркуші також є фото станції «Академік Вернадський». У дизайні використані фото учасників антарктичних експедицій Юрія Шепети та Дениса Пішняка.

«Сьогодні ми відзначаємо історичну подію 200-літньої давності, але це – не про минуле, а про майбутнє. Про ті інвестиції в наших дітей та онуків, якими є станція “Вернадський” і загалом полярні дослідження. Про майбутнє засвоєння останнього континенту, у відкритті якого брав участь наш земляк Іван Завадовський і у вивченні якого українці беруть участь вже два століття. Про спільні для всього людства глобальні дослідження, про клімат та екологію нашої планети. Зрештою, про ту “міжнародну лабораторію”, якою є Антарктида, і де людство відпрацьовує модель взаємодії між державами, компаніями, установами та окремими людьми на території, яка не належить жодній країні, а лише людству в цілому. Тобто ту модель, за якою вже завтра людство освоюватиме космос, сподіваюсь, так само за активної участі України та українців», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Після церемонії спецпогашення пам’ятний конверт із маркою та відбитком спеціального штемпеля було передано керівнику майбутньої 25-ї Української антарктичної експедиції Юрію Отрубі. Він відвезе артефакт на станцію «Академік Вернадський» наприкінці березня, коли разом з командою полярників вирушить на зимівку, що триватиме рік.

«Хоч ми і живемо в часи цифрового спілкування, але є ті віддалені і майже недосяжні місця, звідки завжди приємно отримати листівку. Особливо за 15 тисяч кілометрів, з далекої Антарктиди, де є спеціальне відділення “Укрпошти”. Цей конверт із маркою спецпогашення, який я особисто доставлю на “Вернадський”, поповнить колекцію пам’ятних речей нашої станції», – розказав Юрій Отруба.

Українська станція «Академік Вернадський» вже двічі була зображена на поштових марках України:

– 1996 р. – на поштовій марці «Перша українська антарктична експедиція»;

– 2009 р. – на зчіпці з двох марок «Збереження полярних регіонів та льодовиків».

Фото: прес-служба МОН

 

Для довідки: Спеціальний поштовий штемпель виготовляється Українським державним підприємством поштового зв’язку «Укрпошта» і використовується лише один день. Відмінністю від поштових штемпелів стандартного зразка є зовнішнє оформлення. Дата, зазначена на поштовому штемпелі, відповідає дню ювілею. На ньому також зазначається назва події і зображується художній малюнок.