Оригінал від 27.05.2022 у Високий замок
Науковці-полярники покинули наукову роботу та пішли воювати
Вячеслав Марченко, заступник директора НАНЦ, учасник сезонних експедицій в Антарктику, а ще до того ветеран АТО. До початку повномасштабного вторгнення РФ активно займався модернізацією нашої станції «Академік Вернадський». З самого ранку 24 лютого долучився до оборони Києва, а тепер захищатиме інші ділянки фронту в лавах ЗСУ.
Андрій Зотов, морський біолог, ветеран АТО, якого початок повномасштабної війни застав в Антарктиді — вчений працював у складі сезонної експедиції. Він зробив майже неможливе: «яхтостопом» дістався Аргентини, звідки терміново повернувся додому, щоб приєднатися до «рідної» бригади. Там наразі командує ротою.
Сергій Шутяєв, учасник технічної команди цьогорічної сезонної експедиції. Теж «перекладними» повернувся достроково зі станції, щоб долучитися до захисту України. Спершу як волонтер допомагав теробороні Київщини, а наразі служить техніком-інженером в одній з бригад ЗСУ.
Богдан Гаврилюк, керівник 26-ї УАЕ, абсолютний чемпіон серед українських полярників за кількістю зимівель на станції «Академік Вернадський» (наразі на його рахунку вже 9 річних експедицій). Одразу після повернення із зимівлі в квітні цього року став до лав прикордонної служби.
Ігор Дикий, біолог з багаторічним стажем, учасник трьох річних експедицій на станцію «Академік Вернадський», зокрема, очільник 24-ї УАЕ. З перших днів війни був у лавах тероборони, а зараз добровольцем пішов до сухопутних військ ЗСУ.
Владлен Трохимець, доктор біологічних наук, учасник сезонних експедицій. Теж тепер зі зброєю в руках в лавах ЗСУ.
Євген Прокопчук, системний адміністратор 25-ї УАЕ, ветеран АТО. З першого дня масштабної війни тримає фронт на Донбасі.
Олександр Квятковський, системний адміністратор 24-ї УАЕ, ветеран АТО, з першого дня масштабної війни у аеророзвідці ЗСУ.
Фото зі сторінки станції «Академік Вернадський»