У Запоріжжі з’явився куточок Антарктики – відвідати можна до 26 жовтня

У Запоріжжі з’явився куточок Антарктики – відвідати можна до 26 жовтня

28 вересня в Центральній міській бібліотеці Запоріжжя відкрилася оновлена виставка «Україна в Антарктиці: дослідження та незламність». Вона налічує 27 колажів зі світлинами з крижаного континенту – за кількістю років дослідження Україною Антарктики.

Експозицію запоріжцям представив наш полярник-рекордсмен Юрій Отруба, на рахунку якого вже 7 зимівель на станції «Академік Вернадський». За мотивами кожної зі світлин він докладно розказав про життя та роботу українців в Антарктиці, а також незвичайну природу цього регіону.

«Ми дуже раді тому, що навіть в складні часи війни люди цікавляться темою антарктичних досліджень. Вражений, наскільки різні відвідувачі нашої виставки: школярі, волонтери, військові, науковці, журналісти, пенсіонери… Надзвичайно важливо підтримувати цей інтерес українців до науки загалом та антарктичної науки зокрема”, – поділився враженнями Юрій Отруба.

Гості активно розпитували, в чому необхідність проводити деякі дослідження безперервно і як вони можуть вплинути на економіку, безпеку та навіть просто життя і здоров’я людства, цікавилися поведінкою антарктичних тварин, а також приділили окрему увагу флагману наукового флоту України – криголаму «Ноосфера».

Виставка експонуватиметься в Центральній міській бібліотеці Запоріжжя (вул. Гоголя, 66) впродовж місяця – до 26 жовтня. Потім же вона продовжить свою мандрівку Україною, тож слідкуйте за нашими анонсами.

Щиро вдячні за підтримку в.о. директора Міської публічної бібліотечної системи Запоріжжя Неллі Крамаренко, її заступниці Юлії Шевцовій та очільниці відділу іміджевих проєктів Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Юлії Молдован. Саме завдяки цим чудовим людям антарктична фотовиставка завітала в місто козацької слави.

До речі, вчора в Ужгороді, в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї, також відкрилася експозиція зі світлинами біолога 27-ї та 28-ї УАЕ Сергія Глотова. Тож побачити Антарктику зараз можна і на Сході, і на Заході нашої великої країни.

Фото з виставки. Автор – Олександр Заклецький.