У Київ повертається унікальна виставка «Україна в Антарктиді»: відкриття 16 грудня

У Київ повертається унікальна виставка «Україна в Антарктиді»: відкриття 16 грудня

16 грудня о 15:00 в Арт-галереї Національної бібліотеки ім. Ярослава Мудрого (Київ, вул. Грушевського Михайла, 1) відбудеться відкриття унікальної фотовиставки НАНЦ «Україна в Антарктиді».

В експозиції представлені 25 історичних і сучасних світлин про Антарктиду, науково-дослідну роботу полярників на крижаному континенті. Також на виставці можна буде зробити знімки в незвичній 3D фотозоні та з 2-метровим пінгвіном – збільшеною іграшковою копією пінгвіна дженту. Саме ці птахи здебільшого живуть на острові, де розташована українська станція «Академік Вернадський».

До заходу долучиться очільник НАНЦ Євген Дикий, а також полярники попередніх Українських антарктичних експедицій. Крім того, передбачається відеозв’язок з учасниками 26-ї УАЕ, що зараз працюють на станції.

Запрошуємо всіх охочих, зокрема представників медіа. Вхід вільний за наявності сертифікатів про вакцинацію або ПЛР-тестів. Контактний тел. 0989361295

Виставка працюватиме в Арт-галереї до 22 грудня 2021 року.

Довідково:

6 лютого 1996 року відбулась передача Великою Британією незалежній Україні науково-дослідної станції «Фарадей», що знаходиться на о. Галіндез, неподалік від Антарктичного півострова.

Відтоді там майорить синьо-жовтий прапор, а українська станція отримала назву «Академік Вернадський» – на честь першого президента Української академії наук (1918 р.), засновника наукової теорії про біосферу та ноосферу Володимира Вернадського.

26 років поспіль Національний антарктичний науковий центр, який нині очолює Євген Дикий, організовує річні експедиції на станцію «Академік Вернадський». Вітчизняні полярники вивчають іоносферу та геокосмос, магнітне поле Землі, проводять гідрометеорологічні спостереження, дослідження з біології та адаптації організму людини до умов Антарктики тощо.