Система моніторингу електромагнітного оточення Землі працює в Антарктиді, Арктиці та Скандинавії. Семінар у НАНЦ

Система моніторингу електромагнітного оточення Землі працює в Антарктиді, Арктиці та Скандинавії. Семінар у НАНЦ

16 жовтня в Національному антарктичному науковому центрі відбувся семінар, який провів старший науковий співробітник НАНЦ, доктор ф.-м.н., геофізик Олександр Колосков.

За участі п. Колоскова на українській антарктичній станції «Академік Вернадський» була розгорнута система моніторингу електромагнітного оточення Землі. Елементи системи також працюють в Арктиці, північній Скандинавії та в Україні. Дані, оброблені за оригінальними методиками Радіоастрономічного інституту НАН України, дозволяють дистанційно спостерігати за світовою грозовою активністю та досліджувати стан нижньої та верхньої іоносфери.

На семінарі в НАНЦ учений розповів про дослідження іоносфери в короткохвильовому діапазоні та діагностику рухомих іоносферних збурень над Антарктичним півостровом, що проводилась різними методами.

Також Олександр Колосков доповів про магнітометричні дослідження на наднизьких частотах і про обладнання, встановлене на українській антарктичній станції, на о. Свальбард та в Харкові. Такі дослідження, зокрема, підтверджують можливість використання шуманівського резонатора як «глобального термометра».

Перспективними можуть виявитись також дослідження на пограниччі наук, оскільки електромагнітні резонанси наднизької частоти є близькими до біоритмів людини.