Що спільного між Амазонією та Антарктикою: запрошуємо на незвичайну виставку

Що спільного між Амазонією та Антарктикою: запрошуємо на незвичайну виставку

6 лютого, до дня передачі Україні від Британії антарктичної станції «Фарадей» (нині «Академік Вернадський»), відбудеться відкриття незвичайної виставки, присвяченої зміні клімату.

Це спільна українсько–перуанська експозиція із символічною назвою «Планета на грилі: вразливі світи Антарктики та Амазонії». У ній поєднані фото з двох протилежних за температурою екосистем: спекотних амазонських лісів та крижаної Антарктики.

Коли: 6 лютого о 17:00.

Де: Культурно–мистецький центр НаУКМА (вул. Іллінська, 9, зала «ПідWall»).

Вхід вільний

У відкритті візьме участь директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий. Онлайн також долучаться:

  • посол України в Республіці Перу Юрій Полюхович
  • українські полярники з «Вернадського»
  • перуанські вчені з джунглів Амазонії.

Виставка складається з 36 фотографій. Вони розміщені попарно, адже несхожі Амазонія й Антарктика мають багато спільного: вплив людини на природу, вразливі види й неймовірну красу.

Експозиція покликана бити на сполох, адже останнім часом обидва типи екосистем незворотньо змінюються. Рекордна засуха у вологих лісах Амазонки й танення льодовиків в Антарктиці є «симптомами» однієї й тієї ж хвороби — зміни клімату.

На знімках якраз можна буде побачити, що саме відбувається з екосистемами та як на це реагують місцеві рослини й тварини.

Автором фото Амазонії є співробітник Національного університету перуанської Амазонії Фреді Ф. Рамірез. Більшість світлин зроблено протягом 2024 року.

Авторами фотографій Антарктики є українці та українки, які працювали на крижаному континенті в різний період 2019–2024 років.

Організатори виставки:

  • від України — Національний антарктичний науковий центр, Посольство України в Республіці Перу, Національний університет «Києво–Могилянська академія» та
  • Культурно–мистецький центр НаУКМА;
  • від Перу — Національний університет перуанської Амазонії (UNAP), центр «Awaken».

Виставка працюватиме до 6 березня 2025 року, вхід — вільний.