​Розроблення та впровадження нових технологій

​Розроблення та впровадження нових технологій

БУРАУ Надія Іванівна

– д.т.н., професор, завідувач кафедри приладів і систем орієнтації та
навігації приладобудівного факультету Національного технічного
університету України “Київський політехнічний інститут”
– керівник наукового проекту: “Розроблення автоматизованої
системи раннього попередження можливості витоку палива
на українській антарктичній
станції “Академік Вернадський”.

ГЛОБА Лариса Сергіївна

– д.т.н., професор, завідувач 
кафедри інформаційно-телекомунікаційних мереж Інституту телекомунікаційних систем Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
– керівник наукового проекту: “Розроблення системної інфраструктури єдиного інформаційного середовища даних антарктичних досліджень”.

Шляхи і способи досягнення мети:

  • створення і впровадження інформаційних систем і технологій для автоматизації збору, збереження, обробки та передачі даних антарктичних досліджень, удосконалення телекомунікаційних систем;
  • створення автоматизованої системи запобігання витокам палива та додаткового захисту навколишнього природного середовища на антарктичній станції “Академік Вернадський”;
  • розроблення та впровадження біотехнологій знешкодження екологічно небезпечних органічних відходів та очищення стічних вод на антарктичній станції “Академік Вернадський”;
  • впровадження досвіду розробки сучасних нових технологій на антарктичних станціях інших Сторін Договору про Антарктику.

Наші досягнення та перспективи

1. Створення національного центру антарктичних даних (НЦАД).

За цим напрямом розроблено Технічне завдання на створення автоматизованої системи Національного центру антарктичних даних (АС НЦАД), що ґрунтується на геоінформаційній платформі ArcGIS компанії Esri – світового лідера геоінформаційних технологій.

Науково обґрунтовано та забезпечено технічними рішеннями підходи щодо створення системної інфраструктури та інтеграційної платформи, як основи єдиного інформаційного середовища даних антарктичних досліджень. Розроблено модель представлення знань на порталі, яка дозволить систематизувати та структуризувати інформаційні та обчислювальні ресурси порталу, організувати пошук та навігацію на порталі. Розроблено рекомендації щодо створення системної інфраструктури та інтеграційної платформи, як основи єдиного інформаційного середовища даних антарктичних досліджень.

Науково обґрунтовано використання геостаціонарної орбіти та VSAT станцій стандарту DVB-RCS для зв’язку зі станцією “Академік Вернадський”. Розрахована оптимальна точка та допустимі межі розташування супутника, який необхідний для забезпечення якісного зв’язку зі станцією “Академік Вернадський”. Наданий вичерпний перелік супутників необхідний для подальшого технічного аналізу, які можуть бути використані для забезпечення зв’язку з антарктичною станцією “Академік Вернадський”. Розроблено технічне завдання на оптимізацію системи телекомунікацій.​

2. Виконання дослідно-конструкторських робіт зі створення програмно-апаратного комплексу забезпечення контролю за функціональним станом паливного баку та автоматизованої системи запобігання витокам палива на станції “Академік Вернадський”.

Дослідження за цим напрямом виконуються на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ “КПІ”) з використанням сучасної обчислювальної техніки. Вже проведено аналіз складу та змісту конструкторської документації на конструкцію резервуару, їх відповідності нормативним документам. Узгоджено конструкторську документацію відповідно до результатів попереднього натурного обстеження, проведеного у 2011 р. Розроблено Збиральне Креслення (ЗК) резервуару з пальним та його тривимірна модель та проект ТЗ на роботи на станції для встановлення відповідності ЗК конструкції резервуару. Обґрунтувано вимоги та показники контрольної придатності резервуару з пальним.

Наші партнери: