12 унікальних фото українських полярників, зроблених в Антарктиді, 3D фотозона, двометровий субантарктичний пінгвін та полярні артефакти — в міжнародному аеропорту «Бориспіль» сьогодні, 19 грудня 2019 р., відкрилася виставка “Україна в Антарктиді: до 200-річчя відкриття континенту”. Організатори виставки – МОН та Національний антарктичний науковий центр.
Виставка розташована між воротами аеропорту D5 і D6 й працюватиме тут до 12 січня 2020 року. Відтак експозицію планують розміщувати в інших локаціях впродовж всього «антарктичного» року.
Більшість фото зробили полярники, які зараз якраз зимують на українській антарктичній станції “Академік Вернадський”, – керівник експедиції Ігор Дикий, метеоролог Олександр Зулас, дослідниця-біолог Оксана Савенко. Також використано роботи українських полярників – Юрія Шепети, Андрія Утєвського, Дмитра Шмирьова.
За словами міністра освіти і науки Ганни Новосад, основна ідея виставки — показати роботу наших науковців в Антарктиді, і через це мотивувати молодь до власної дослідницької кар’єри.
“Для нас дуже важливо у своїй роботі зробити так, щоб наука стала зрозумілою, цікавою і привабливою, зокрема для дітей і молоді. Щоб більшість з них обирали саме науковий шлях у своєму житті. Мені знається, що саме Антарктида — такий далекий і ще до кінця незвіданий світ — може стати тим величезним магнітом, який мотивуватиме обирати саме наукову кар’єру”, — зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад під час відкриття виставки.
На відкритті виставки також були присутні учні бориспільських шкіл. Про життя полярників та потребу наукових досліджень в Антарктиді їм розповіли директор НАНЦ Євген Дикий, досвідчений полярник Андрій Утєвський, молоді науковці Євгенія Прекрасна, Марія Павловська, Артем Джулай, спеціаліст з міжнародних відносин НАНЦ Андрій Федчук.
“Це добре, що інтернет-зв’язок з нашої станції став настільки швидким, що тепер можемо отримувати від наших полярників багато нової інформації в режимі онлайн. У попередні роки ці фото ми чекали б на диску чи флешці. І хоча ця виставка присвячена 200-річчю з часу відкриття Антарктиди, вона — не про минуле, а про майбутнє українських досліджень”, — пояснив очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Відтак для школярів провели вікторину. Зокрема, у дітей запитували, чому білі ведмеді не їдять пінгвінів, або чому на крижаному континенті немає комах, які літають. За правильні відповіді школярі отримали від міністра іграшкових пінгвінів. Також усі діти одержали солодкі подарунки від НАНЦ та аеропорту “Бориспіль”.
Фото: прес-служба МОН