Почалася подорож антарктичної виставки Тернополем

Почалася подорож антарктичної виставки Тернополем

Крижаний континент мандрує Тернополем! Вчора в місті вперше запрацювала наша виставка «Україна в Антарктиці: дослідження та незламність». Її стартової точкою став Центр науки.

На відкриття експозиції прийшло багато гостей, зокрема, школярі, вчителі та журналісти.

До них онлайн зі станції «Академік Вернадський» долучилися Олександр Полудень, керівник 30-ї Української антарктичної експедиції, і Тарас Перетятко, біолог. Вони розказали про дослідження на станції, а також про підготовку до довгої антарктичної зими.

У відповідь на запитання про цікавих усім пінгвінів, полярники зауважили, що ці птахи вже залишили наш острів на зиму, тож поки тут не чутно їхніх голосних криків. 

Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий провів для усіх присутніх екскурсію світлинами виставки. Зокрема, розказав, що українці присутні в Антарктиці вже понад 200 років, як Україна отримала станцію від Великої Британії, продовжила геофізичні та метеорологічні дослідження, а також додала новий напрям — біологічний.

«Українці часто недостатньо знають і недооцінюють свою роль у дослідженні шостого континенту. Проте саме наші земляки брали участь у відкритті Антарктиди, потім успішно освоювали її крижані простори в радянський період, а зараз спільно з іншими державами роблять значний внесок у світову науку», — зазначив очільник НАНЦ.

Роман Задорожний, представник компанії туристичного спорядження «Gorgany», зауважив: «Радий долучитися до організації виставки в моєму рідному місті. Для мене Антарктика — це неймовірна мандрівка на край світу, а Gorgany підтримують будь-які мандри».

Христина Білінська, начальниця управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міськради та співорганізаторка події, вручила Євгену Дикому спеціальну подяку від міста.

Виставка триватиме в Центрі науки Тернополя (площа Героїв Євромайдану, 4) до 23 травня 2025 року.

Далі вона помандрує наступними локаціями:

24-26 травня — Дитячо-юнацький пластовий центр, вул. Федьковича, 11, актовий зал.

27-30 травня — Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, вул. Кривоноса, 2, фойє центрального корпусу.

31 травня — фестиваль «Наукові пікніки 2025», Театральна площа.

Час відкритого огляду виставки на локаціях з 10:00 до 18:00.

Фото: Олена Марушевська, НАНЦ; Владислав Карнаух, Управління сім’ї молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради