В Антарктиду, на станцію “Академік Вернадський”, вирушив ще один загін сезонної експедиції, який складається з 11 спеціалістів: 7 вчених і 4 інженерів. Вони вилетіли з України до Чилі сьогодні, 4 лютого 2022 року.
У команду науковців входять біолог Артем Джулай, фахівець зі зйомок антарктичної рослинності дроном Юрій Шепета, гідрохімік Олександр Яровий, метеорологиня Анастасія Чигарева, геолог Сергій Кадурін, магнітометрист Юрій Сумарук та геофізик Олександр Колосков. Про завдання і очікувані результати роботи наукової частини сезону ми напишемо окремо.
До команди інженерів заздалегідь долучилися зимівники майбутньої 27-ї УАЕ: дизеліст Юрій Лишенко та механік Максим Білоус, адже саме цього сезону планується замінити старі дизельні двигуни на нові, а це завдання вимагає співпраці багатьох спеціалістів.
Також у складі технічної команди працюватиме фахівець компанії “Шнейдер Електрик” Ігор Пономарьов, який має підключити шафи керування, автоматику та електроніку нових дизель-генераторів. Крім того, Ігор буде залучений до монтажу системи заземлення для головної будівлі станції та приміщення дизельної.
Четвертий член інженерної групи – висококваліфікований сантехнік Андрій Кривцун. Він долучиться до робіт з повної заміни трубопроводів системи прісного та солоного водопостачання та системи опалення головної будівлі станції, які не мінялись ще з 1970-х, тобто коли станція належала Британії. Водночас будуть замінені радіатори опалення та автоматика терморегулювання.
Групі під керівництвом Андрія належить виконати великий обсяг підготовчих робіт до того, як станції дістанеться наш криголам “Ноосфера”, адже саме на його борту в Антарктику зараз прямують необхідні матеріали.
Планується, що сезонна експедиція працюватиме на “Вернадському” упродовж кількох місяців. Побажаємо її учасникам легкої дороги!
Нагадуємо, що в грудні 2021 року на “Вернадський” вирушив перший сезонний загін, у який здебільшого входять інженери. Вони продовжують модернізацію станції й виконали вже чимало запланованого. Пізніше до них долучилися очільник відділу біології та екології НАНЦ, ботанік Іван Парнікоза та морський біолог Андрій Зотов.