За підсумком державної атестації Національний антарктичний науковий центр отримав найбільшу оцінку серед всіх наукових установ за останні 2 роки атестації – 3.65/4.46 балів (з 5/5 можливих).
Такий результат дозволив НАНЦ потрапити в найвищу – першу кваліфікаційну групу.
“Ми всі віримо, що війна увірвалася в наше життя не на роки, а лише на дуже довгі місяці. Тож весь цей час, поки наші захисники тримають фронт та звільняють українську землю від окупантів, а ми всі як можемо допомагаємо їм, паралельно триває звичайна рутинна робота, яка має забезпечити тяглість та неперервність виконання всіх інших функцій держави. Зокрема, підтримки та збереження, а одразу по війні – розвитку нашої науки. У другому півріччі цього року тривала державна атестація наукових установ, фінансованих із держбюджету. Раді повідомити, що ми показали в ній досить високий результат”, – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.
До першої кваліфікаційної групи відносять наукові установи-лідери, які:
- мають високий рівень отриманих результатів діяльності;
- демонструють високий науковий потенціал та ефективно його використовують для подальшого розвитку;
- мають визнання в Україні та світі;
- інтегровані у світовий науковий простір та Європейський дослідницький простір з урахуванням національних інтересів.
Установи І групи атестуються на 5 років.
“Ця оцінка – про наше минуле й наше майбутнє. По-перше, це визнання потужної наукової діяльності Центру за останні 3 роки, адже під час атестації експерти враховували рівень кваліфікації наших вчених, міжнародне співробітництво, практичну цінність результатів, наукометричні показники, ефективність використання ресурсів тощо. По-друге, в ході оцінювання розглядають стратегію розвитку установи на наступні 5 років. Значить, маємо правильні вектори розвитку і надійну основу. Вітаю весь наш колектив з цією перемогою і дякую кожному учаснику команди за неї”, – додав очільник Центру.
Нагадуємо, що новий порядок державної атестації наукових установ було затверджено Урядом 2017 року. Він кардинально змінив підхід до зазначеної процедури: оцінюванням результатів діяльності стали займатися незалежні експертні групи, а не Міністерства та Президії академій наук.
Атестаційна оцінка наукової установи складається з двох оцінок:
- класифікаційної – свідчить про науковий і науково-технічний рівень діяльності за підсумками попередніх років;
- рейтингової – свідчить про:
- цільову орієнтацію діяльності наукової установи;
- динаміку розвитку її наукового і науково-технічного потенціалу;
- ефективність роботи;
- впровадження отриманих результатів;
- унікальність наукової установи.
За підсумками оцінювання установу відносять до однієї з чотирьох груп. Лідери можуть претендувати на більшу підтримку від держави.
Науковим установам, що пройшли державну атестацію, МОН видає відповідне свідоцтво.