“Літня мандрівка до крижаної Антарктиди” – 22 липня в Одеській науковій бібліотеці відкриється інтерактивна фотовиставка до 25-річчя передачі Україні антарктичної станції від Великої Британії

“Літня мандрівка до крижаної Антарктиди” – 22 липня в Одеській науковій бібліотеці відкриється інтерактивна фотовиставка до 25-річчя передачі Україні антарктичної станції від Великої Британії

Зараз в Україні літо, спекотно і зелено, а в Антарктиді, за 15 тис. кілометрів від нас, зима, крига та сніги, серед яких живуть та проводять дослідження українські вчені. Запрошуємо всіх охочих трохи “охолодитися” і дізнатися більше про історію української антарктичної станції, якій цього року виповнилося 25 років. Зробити це можна на спільній виставці Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) та Одеської національної наукової бібліотеки, що триватиме з 22 липня до 31 серпня 2021 року.

В експозиції будуть представлені 25 великих історичних і сучасних фото про Антарктиду та роботу українських полярників, 3D-фотозона, відео про природу крижаного континента, полярні артефакти тощо. А під час відкриття виставки відвідувачі також зможуть долучитися до короткої екскурсії від директора НАНЦ Євгена Дикого та учасників антарктичних експедицій.

Відкриття виставки: 22 липня об 11:00

Адреса: м. Одеса, вул. Пастера, 13, Одеська національна наукова бібліотека.

Акредитація медіа: до 18:00 21 липня за посиланням.

У разі виникнення запитань, телефонуйте за номером 067 9 062 061 (Олена)

Довідково:

6 лютого 2021 року виповнилося 25 років передачі Україні антарктичної станції від Великої Британії. Саме цього дня 1996-го над станцією “Фарадей” було піднято синьо-жовтий стяг, а її назва змінилася на “Академік Вернадський”.

Лише 30 країн світу мають свої цілорічні станції в Антарктиді. Для України, окрім престижу на світовій арені, це також велике «вікно можливостей»: наші науковці мають змогу долучатися до дослідження проблем планетарного масштабу.

Уже 25 років відважні українці та українки щороку вирушають в річні експедиції, щоб досліджувати Антарктиду, підтримувати безперервні ряди спостережень (деякі тривають з 1947 року) та забезпечувати роботу станції.

Дізнатися більше про Антарктиду та роботу українських полярників можна в інтерактивній фотовиставці “Літня мандрівка до крижаної Антарктиди”. Вона працюватиме в Одеській національній науковій бібліотеці з 22 липня до 31 серпня 2021 року. Вхід безкоштовний.

(Фото Dimitry Anikin, Unsplash)