Команда 27-ї УАЕ на «Ноосфері» вже прямує до Антарктиди

Команда 27-ї УАЕ на «Ноосфері» вже прямує до Антарктиди

Вчора пізно ввечері команда 27-ї Української антарктичної експедиції вирушила з Чилі до станції «Академік Вернадський». Вперше за 20 років наші полярники відправилися в Антарктику на власному судні під прапором України – науково-дослідному криголамі «Ноосфера».

Попереду – прохід протоки Дрейка (нагадуємо, що це найбільш штормове місце на планеті), а далі на експедицію чекає наша станція – найвіддаленіший куточок України в світі. Там 27-ма УАЕ має змінити колег з 26-ї експедиції, які вже рік відпрацювали в Антарктиді. Також судно доправить на станцію вкрай необхідні вантажі – пальне, продукти, обладнання, будівельні матеріали тощо. Очікується, що «Ноосфера» прийде до «Вернадського» за 5-6 днів.

Побажаємо команді спокійного Дрейку! І ось такий «бандерівський» захід сонця в Чилі проводжав наших полярників та екіпаж судна в Антарктиду. Ми вбачаємо в цьому добрий знак! Все буде Україна 🇺🇦

Нагадуємо, що з України 27-ма УАЕ вирушила на станцію на початку березня. В Антарктиді зимівники та зимівниці цілий рік проводитимуть дослідження та безперервні спостереження, а також забезпечуватимуть роботу «Академіка Вернадського»