До 25-річчя станції «Академік Вернадський». Побачила світ книга академіка С. Комісаренка «Моя Антарктида»

До 25-річчя станції «Академік Вернадський». Побачила світ книга академіка С. Комісаренка «Моя Антарктида»

У Києві вийшла друком книга-альбом  видатного вченого, академіка НАН України Сергія Комісаренка «Моя Антарктида». Автора цієї книги називають «хрещеним батьком» української антарктичної станції «Академік Вернадський», адже саме завдяки його наполегливості та дипломатичному хисту Велика Британія безоплатно передала Україні свою антарктичну наукову базу «Фарадей», що на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови.

Сергій Комісаренко був першим Надзвичайним і Повноважним послом незалежної України у Великій Британії, і саме він порушив питання перед українським урядом про необхідність отримати антарктичну станцію та провів вдалі переговори з британським урядом, що 25 років тому увінчалися підписанням відповідного Меморандуму про передачу станції.

У книзі «Моя Антарктида» академік Комісаренко розповідає, як відбувалися переговори та сама передача станції, а також згадує про свою поїздку на острів Галіндез у 2010 році. Книга-альбом ілюстрована краєвидами Антарктики та станції «Академік Вернадський» – унікальними фото, зробленими автором.

Прочитати книгу можна на сайті Національної Академії наук України.