Дитячі мрії збуваються: візити полярників до школярів – м. Миколаїв

Дитячі мрії збуваються: візити полярників до школярів – м. Миколаїв

У грудні полярники з нашої станції “Академік Вернадський” почали здійснювати мрії школярів, які так хотіли з ними познайомитися і дізнатися більше про загадкову Антарктиду.

Так, у рамках всеукраїнського конкурсу «Запроси полярника до себе» Артем Джулай, біолог, учасник минулорічної, 22-ої, Української антарктичної експедиції, відвідав три школи в місті Миколаїв у День Святого Миколая.

Школярі чекали на цей візит з нетерпінням. «Ми зрозуміли, що це можливість перетворити буденність у яскраві, сповнені радощів моменти, надихнутися на творення нових ідей, які зможемо реалізувати дружною командою…» – з ентузіазмом писали вони в листах.

Першою була ЗОШ №1 імені Олега Ольжича. Там Артема Джулая зустріли учні молодших класів танком пінгвінів, а слухати історії про Антарктиду зібралася вся школа. Зустріч розпочалася в форматі інтерв’ю, під час якого полярник розвіював чи підтверджував міфи про Антарктиду. «Як вберегтися від білих ведмедів і що роблять наші вчені протягом довгої Полярної ночі?.. – це лише деякі з питань, які поставили школярі. Одна дівчинка, Мар’яна, навіть принесли власноруч зроблені пиріжки для полярників, чим дуже зворушила вченого.

Наступним став Миколаївський економічний ліцей №2. Після демонстрації видовищних хімічних реакцій вчителем та ліцеїстами, настала черга пана Джулая показувати відео та відповідати на чисельні запитання у форматі прес-конференції. «Усі мріють або мріяли побувати в експедиціях, а Ваша розповідь – це наш крок до здійснення мрії»»; «Я хотів би побачити ваш погляд на життя. Дуже цікаво було б послухати про ваші походи, про рішення, які ви приймали у нашому віці. Для мене це дуже важливо, бо життя – це штука, яку нереально передбачити, але завдяки вам можна уникнути багатьох помилок»; «Мені здається, що у людей, які провели стільки часу на нестерпному холоді, найбільша у світі сила волі. Поділіться досвідом, як її, цю силу волі, виховати!» – на всі ці складні питання були надані розширені відповіді.

Останньою школою стала Миколаївська загальноосвітня школа-інтернат №3. Тут гостя чекала теж приємна несподіванка – вистава, яку підготували вчителі та учні школи. В гості до пінгвіна Сіда в Антарктику завітав білий ведмідь Айсі з Арктики. Учні школи-інтернат також зробили стенд з красивими малюнками на тему Антарктиди. «Нас називають дітьми з особливими потребами, дітьми-інвалідами, дітьми з обмеженими можливостями…Та ми такі ж, як усі. Зі своїми проблемами, прагненнями і, звичайно, мріями» і ось одна мрія – заочно побувати в Антарктиді збулася. Наш скромний полярник відбував себе справжнім героєм і чарівником для дітей.

Особливою причиною для гордості школярів став той факт, що зараз на станції «Академік Вернадський» проводить дослідження їхній земляк Дмитро Литвинов, учасник 23-ої УАЕ.

Пан Джулай зауважив, що «цей День Святого Миколая залишиться зі мною назавжди. Хочу подякувати робітникам Національного антарктичного наукового центру та Міністерства освіти і науки України за чудовий проект, Народному депутату України Креміню Т. Д. та його заступниці Головнюк Н. І. за залучення міста Миколаїв до проекту, директору департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА Удовиченко О. О. та Демиденко Т. А. за неоціненну допомогу, директорам трьох чудових шкіл та всім вчителям, батькам та учням за гостинний прийом та щиру зацікавленість Антарктидою, природою та наукою».

Мрії збуваються, а такий обмін знаннями між учнями і вченими стає справжнім скарбом і святом для всіх. Чекайте на продовження історії у нових школах в Новому році.