Cолідарність з українськими науковцями – реакція світу на руйнування офісу НАНЦ

Cолідарність з українськими науковцями – реакція світу на руйнування офісу НАНЦ

10 жовтня під час масованих ракетних ударів росіян по Україні було частково зруйновано офіс НАНЦ. Ця новина викликала неабияке хвилювання серед наших читачів та друзів, і ми щиро вдячні кожному за слова підтримки. Зокрема, маємо кілька листів з-за кордону, якими хочемо поділитися.

Колеги зі станції в Гренландії, наукова програма США написали: «Тривала трагедія цієї війни – це не тільки страждання для всіх її учасників. Зараз війна зачепила і світовий заповідник в Антарктиді через вашу антарктичну програму. Наші співчуття вашій країні, вашим людям і вашій науці».

Британські полярники зі станції Кінг Едвард зауважили: «Дивлячись на ці фото, легко уявити, як наші власні офіси в Кембриджі виглядали б у подібній ситуації, і це такий великий стрес».

Колеги з німецького Інституту сталого розвитку та захисту довкілля (м. Тюрінген) розмістили новину та фото зруйнованого офісу НАНЦ на своїй сторінці в Інстаграм (@thinkjena).

А південно-африканська газета «Daily Maverick» з аудиторією 8 мільйонів читачів присвятила цій темі цілу статтю під красномовним заголовком «Злочин проти науки» (дякуємо Tiara Walters).

І ще багато-багато важливих і щирих слів було сказано в неофіційній переписці.

Дякуємо світу, що він з нами! З такою підтримкою як у міжнародній спільноті, так і всередині України ми матимемо ще більше сил та натхнення продовжувати наукову роботу розширювати та поглиблювати її. А особливо – після нашої Перемоги.

P.S. Світлину під назвою «Солідарність» ми отримали з Нової Зеландії від Alan Hemmings. Це щемливе фото – як відтворення нашого з самотніми іграшковими пінгвінами в офісі НАНЦ.