Український бренд верхнього одягу IENKI IENKI за власною ініціативою безкоштовно розробив новий верхній одяг для команди української антарктичної станції “Академік Вернадський” — Antarctic Expedition Parka. Робота відбувалася в межах нової програми компанії “Advanced Research” з використання найпередовіших технологій для реалізації нестандартних завдань у складних та екстремальних погодних умовах.
Розробка парок тривала шість місяців. Протягом цього часу команда бренду тісно співпрацювала з полярниками, враховуючи їхній досвід перебування в Антарктиці. Весь рік учасники експедицій живуть і працюють у дуже специфічних та суворих погодних умовах – крім майже постійної температури нижче нуля та підвищеної вологості, близько 300 днів на рік йде сніг або дощ. Також полярники неодмінно виїжджають працювати на інші острови, частина з яких розташована навіть за десятки кілометрів від станції. Під час пересування човнами на членів експедиції летять хвилі, крижані бризки, дме сильний холодний вітер. Щоб навіть за таких умов команда могла нормально проводити дослідження, їй необхідне гарне екіпірування.
“Для нас розробка куртки для таких незвичайних умов стала внутрішнім викликом. Для цього ми тісно працювали з українською антарктичною командою та врахували усі їхні побажання, весь досвід 26 експедицій”, — коментує проект Дмитро Євенко, засновник бренду IENKI IENKI. “По-перше, у співпраці з італійською фабрикою Majocchi ми створили нову тканину спеціально для погодних умов станції. Тканина зовнішнього шару парки була розроблена, щоб протистояти впливу холоду, вологи та вітру. По-друге, ми використали гідроскопічний пух. На сьогоднішній день гусячий пух залишається найкращим утеплювачем у світі у співвідношенні ваги до термоізоляції — він теплий, легкий та підлаштовується до перепадів температури, запобігаючи перегріву тіла. Єдиний недолік пуху — його здатність вбирати в себе вологу. В Antarctic Expedition Parka ми обробили пух інноваційним гідроскопічним розчином, який зробив його водонепроникним. Таким чином, парки мають подвійний захист від води — не тільки зовні, а й усередині”.
“Ці куртки насамперед розроблялися для поїздок на човнах в суворих антарктичних умовах, і ми дуже вдячні компанії IENKI IENKI за велику увагу до дрібниць: де краще розташувати кармани, як захистити обличчя, навіть є спеціальний отвір для акумуляторів, адже техніка швидко “сідає” на морозі. І сама ідея — розробити ідеальну полярну парку для полярників — дуже крута, наші учасники експедицій на це заслуговують”, — зазначив Євген Дикий, директор НАНЦ.
Для того, щоб продемонструвати результат співпраці IENKI IENKI та Національного антарктичного наукового центру, був запрошений український фотограф Саша Маслов. Він уже 10 років живе та працює в Нью-Йорку, й відомий своїми документальними фотопроєктами “Ветерани” та “Ukrainian Railroad Ladies”, а також співпрацею з The New York Times, Esquire та багатьма іншими медiа. Зйомка відбулася на науково-дослідному судні, яке вперше за останні 20 років доставить учасників експедиції до Антарктиди під українським прапором, — криголамі “Ноосфера” незадовго до його відходу на станцію “Академік Вернадський”, а героями стали члени екіпажу корабля.
Уже в березні уся партія верхнього одягу від IENKI IENKI відправиться в Чилі, звідки згодом буде доставлена на станцію “Академік Вернадський”.
Фото: Саша Маслов