Це чергова розмова із українськими науковцями, які працюють на станції «Академік Вернадський». Вона відбулася у 2019 році, коли журналіст Маркіян Прохасько поїхав на єдину українську станцію в Антарктиді, щоб дізнатися…
Місяць: Жовтень 2020
Євген Дикий: «Дослідження полярних регіонів, Світового океану та космосу — це три маркери країн першого світу»
Євген Дикий — корінний киянин. У шкільні роки слухав західні радіохвилі та сам виготовляв синьо-жовті значки, а ще — вивчав українську і трохи хуліганив. Наприклад, клав вінок із колючого дроту…
Завершився прийом заяв на конкурс до складу 26 УАЕ
Завершився прийом заяв на конкурс до складу зимувального загону наступної, 26-ї Української антарктичної експедиції, яка працюватиме рік на станції «Академік Вернадський», з весни-2021 до весни-2022. Порівняно з минулим відбором, охочих…
Пішов з життя відомий полярник Олександр Міхо
Після тривалої боротьби з важкою хворобою пішов з життя легендарний полярник, учасник 4-ої та 7-ої українських антарктичних експедицій Олександр Міхо. Він був одним з тих, хто отримав досвід роботи на…
Чому тіло полярника Василя Омеляновича досі не можуть доправити в Україну
Тіло кухаря 25 УАЕ Василя Омеляновича ще влітку вдалося перевезти з Антарктиди у Південну Америку. Але в Чилі вимагають додаткових доказів для ідентифікації. Яких саме і скільки часу на це…
Антарктида для України – це можливість робити науку світового рівня
У цьому переконаний дослідник шостого континенту Артем Джулай. Йому 32 роки, але він уже встиг побувати не в одній експедиції на станції «Академік Вернадський». Артем за фахом біолог, тож на…
До 25-річчя станції «Академік Вернадський». Побачила світ книга академіка С. Комісаренка «Моя Антарктида»
У Києві вийшла друком книга-альбом видатного вченого, академіка НАН України Сергія Комісаренка «Моя Антарктида». Автора цієї книги називають «хрещеним батьком» української антарктичної станції «Академік Вернадський», адже саме завдяки його наполегливості…