З 6 до 18 листопада 2022 року в Шарм-ель-Шейху проходить головна щорічна світова подія, присвячена питанням боротьби зі зміною клімату, — 27-ма Конференція Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату (СОР27). Україна, яка до того багато років брала участь у заході, вперше представлена окремим павільйоном.
Сьогодні, 10 листопада, в цьому павільйоні відбудеться сесія, організована НАНЦ, під назвою «Міжнародні кліматичні дослідження на станції “Академік Вернадський”, Антарктида». На ній представлять результати міжнародної ініціативи «Рік полярних прогнозів» у Південній півкулі. Учасники говоритимуть про вивчення клімату в майбутньому та його вплив на Арктику та Антарктику (проєкт EU Horizon-2020 «PolarRES»), переваги полярної кліматології від наявності відкритих даних (проєкт ERASMUS+ «OPTIMA»).
Ви зможете дізнатися:
- який взаємозв’язок між температурою повітря та грозовою активністю в Африці на основі багаторічних досліджень глобальної грозової активності в Антарктиді, Арктиці та Україні;
- про дослідження геокосмічної погоди;
- як на планету впливає озонова діра;
- чому в Антарктиці важливі тривалі ізотопні вимірювання опадів;
- як антарктична флора і фауна адаптуються до зміни клімату.
На сесії також передбачені онлайн презентація та екскурсія українською антарктичною станцією «Академік Вернадський», знайомство з потенціалом українського науково-дослідного судна «Ноосфера» для майбутніх кліматичних досліджень у Південному океані.
Робоча мова – англійська.
Долучайтеся віртуально!
Коли? 10 листопада 2022 р., 16:00 – 18:00
Де? YouTube канал Міндовкілля
або сайт України на COP27