Вибуховою хвилею від російської ракети пошкоджено офіс НАНЦ

Вибуховою хвилею від російської ракети пошкоджено офіс НАНЦ

10 жовтня в ході масованих ракетних ударів росіян по українських містах постраждав і офіс НАНЦ в центрі Києва. На щастя, ніхто з працівників не постраждав, а це головне.

12 жовтня отримали змогу увійти до нашого приміщення. Всі вікна та скло вибиті потужною вибуховою хвилею – удар був настільки сильним, що шматки битого скла, як кинджали, врізалися в дерев’яні двері. Внутрішніми бетонними перегородками пішли тріщини.

Але всі безцінні дані на серверах та унікальні паперові архіви збереглися. А ще вистояв наш ексклюзивний двометровий пінгвін, тож, віримо, що ще не раз ви зможете зустріти його на наших антарктичних фотовиставках.

Окремим болем стали розбиті групові портрети всіх українських антарктичних експедицій. Як бачили наші гості, в кабінеті директора за традицією на стіні були групові фото всіх зимувальних команд – нині загалом 26. На щастя, це теж можна відновити.

Наші полярники зі станції «Академік Вернадський» розіслали інформаційний лист всім антарктичним станціям щодо руйнування офісу НАНЦ, щоб сповістити міжнародну спільноту про новий, мабуть вже навіть не тисячний, доказ військових злочинів росіян. У повідомленні, зокрема, йдеться: «Це є злочином не тільки перед цивільним населенням…, але й проти науки як такої, включаючи антарктичні дослідження, які є частиною Світової науки».

Наразі співробітники НАНЦ працюють онлайн, робота із забезпечення нинішньої та підготовки наступної експедицій не переривалася ні на день. Про подальшу долю офісу повідомимо окремо.

Відбудуємо, але не пробачимо. Росія є державою-терористом!

Фото: Олександр Заклецький, Юлія Кривицька