Українська Антарктика – в Брюсселі: в Єврокомісії запрацювала унікальна фотовиставка НАНЦ

Українська Антарктика – в Брюсселі: в Єврокомісії запрацювала унікальна фотовиставка НАНЦ

У штаб-квартирі Європейської Комісії в Брюсселі відкрилася фотовиставка “Ukrainian Antarctic Research and Resistance” (“Україна в Антарктиці: дослідження та незламність”). Її офіційний старт відбувся ввечері 13 грудня 2022 року за участі єврокомісара з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюса Сінкевічюса, директора Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого та заступника представника України при ЄС Сергія Терешка.

На виставці представлені 40 світлин про історію та сучасність досліджень України в Антарктиці, унікальну природу крижаного континенту. Особливе місце в експозиції посідають два колажі, створені спеціально для події в Брюсселі: з фото офісу НАНЦ, розтрощеного внаслідок удару російської ракети по центру Києва, та українських полярників, які стали до лав ЗСУ та боронять Україну.

“Наразі науковці в Україні живуть в двох різних століттях. Одне – ХХІ століття, в якому нас хвилюють питання зміни клімату та спільних досліджень в Антарктиці. Інше – це ХХ століття, а може і раніше. В ньому ми вимушені обороняти свою землю в кривавій, варварській війні з росіянами, виживати без світла і тепла. Це питання – в якому столітті продовжить перебувати людство – вирішується зараз в окопах в Україні. Саме цю думку ми хотіли донести цією виставкою,” – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

“Війна в Україні, Буча та Ірпінь – набагато ближче до Європейського Союзу, ніж це може здаватися. Вони від Брюсселя знаходяться на такій же відстані, як і Афіни. Теж ж саме з Антарктидою. Вона здається дуже далекою, але водночас ті процеси, які там відбуваються, впливають на всіх нас”, – зауважив єврокомісар Віргініюс Сінкевічюс.

Окрім фото, в експозиції можна побачити український прапор, який майорів на антарктичних вітрах, з підписами учасників 26-ї Української антарктичної експедиції.

Також до єврокомісарів прибув наш чудовий двометровий пінгвін дженту. Так, попри негоду та кордони він таки дістався Бельгії і тепер став головною “зіркою” події!

У штаб-квартирі ЄК виставка працюватиме до 22 грудня цього року. Побачити її можуть працівники Єврокомісії та їхні гості. Також можливий доступ невеликих груп відвідувачів за попередньою домовленістю.

Виставка в Брюсселі організована Національним антарктичним науковим центром за підтримки Європейської Комісії та Представництва України при ЄС.

General view
Serhii Tereshko
Virginijus Sinkevičius

Фото Xavier Lejeune

Фото НАНЦ