Учені НАНЦ стали авторами розділу в «Енциклопедії світових біомів»

Учені НАНЦ стали авторами розділу в «Енциклопедії світових біомів»

У червні 2020 року побачить світ «Енциклопедія світових біомів» – 3-томник, в якому зібрана інформація про всі екосистеми найвищого рангу – біоми – на планеті Земля. Іван Парнікоза та Ірина Козерецька, вчені Національного антарктичного наукового центру, стали авторами одного з розділів цієї енциклопедії – про суходільні екосистеми Антарктиди.

«Розділ про кожен з біомів писали найбільш знані фахівці, чиї дослідження є незаперечно авторитетними. Ми пишаємося, що з усієї світової наукової спільноти саме вченим НАНЦ видавці довірили опис антарктичних суходільних біомів. Саме їхня стаття надалі буде першоджерелом інформації, з якого починатимуть свої пошуки полярні екологи з будь-якої країни. І це є найкращим визнанням того, що наша наука не «пасе задніх», а на рівних бере участь у глобальному процесі пізнання природи нашої планети», – пояснив очільник НАНЦ Євген Дикий.

«Енциклопедію світових біомів» підготувало всесвітньо відоме наукове видавництво «Elsevier».

Зі статтею вчених – Івани Парнікози та Ірини Козерецької – «Антарктичні наземні біоми: найбідніші, найекстремальніші та найчутливіші на Планеті» можна ознайомитись тут.

Довідково: Біоми – це екосистеми найвищого рангу, які представляють собою одночасно і цілий клас ландшафтів, і цілий сталий набір функціональних зв’язків між тваринами та рослинами (хоч види, які їх складають, можуть бути дуже різними). Прикладами біомів є, зокрема, тропічний ліс, тайга, тундра або коралові рифи.