У Дніпрі відкрилася антарктична фотовиставка – відвідати її можна до 28 листопада

У Дніпрі відкрилася антарктична фотовиставка – відвідати її можна до 28 листопада

У місті Дніпро стартувала унікальна фотовиставка «Україна в Антарктиці: дослідження та незламність», створена Національним антарктичним науковим центром.

Урочисте відкриття відбулося сьогодні, 16 листопада 2023 року, у творчому просторі «Будинок на Троїцькій». Учасники події змогли не лише побачити 27 яскравих світлин про Антарктику та роботу українських полярників, а й зануритися в атмосферу крижаного континенту завдяки розповідям зимівника-рекордсмена Юрія Отруби.

«Вперше антарктична фотовиставка була створена ще 2019-го, щоб популяризувати полярну науку та більше розказати людям про українські експедиції в Антарктику. Цього ж року експозицію суттєво оновили: в ній відображений і вплив повномасштабної війни на нашу антарктичну програму, і розвиток досліджень, що відбувся за останні роки», – зазначив він.

Нагадуємо, що Юрій – вчений-геофізик. Він уже 7 разів зимував на станції «Академік Вернадський», двічі очолюючи експедиції.

Окрім світлин, на відкритті були представлені різні полярні артефакти: шеврони станції, НАНЦ, експедицій та «Ноосфери», пір’я антарктичних птахів, вишиванка з китами та пінгвінами тощо.

Виставка працюватиме в Дніпрі до 28 листопада. Відвідати її можна з понеділка до п’ятниці, а також у суботу 18 листопада. 

 

Час роботи: з 11:00 до 17:00.

Адреса: м. Дніпро, Троїцька площа, 5а.

Вхід вільний. 

 

Запрошуємо відвідати виставку. Антарктида стає ближчою!