Результати досліджень снігового покриву, прикореневих мікроорганізмів і навіть адаптаційних можливостей полярників – у черговому випуску УАЖ

Результати досліджень снігового покриву, прикореневих мікроорганізмів і навіть адаптаційних можливостей полярників – у черговому випуску УАЖ

Які фактори впливають на зміну висоти снігового покриву біля нашої станції «Академік Вернадський»? Дізнайтеся висновки вчених на основі результатів вимірювань за останні 20 років.

Які мікроорганізми знайдені в ризосфері (прикореневому ґрунті) щучника антарктичного і який їхній фітостимулювальний ефект для виживання цієї рослини в Антарктиці?

Як реагувала іоносфера на інтенсивну геомагнітну бурю 27 лютого 2023 року над Харковом та «Вернадським»?

Про ці та інші дослідження крижаного континенту можна дізнатися з нового номера «Українського антарктичного журналу» – наукового фахового видання НАНЦ. Електронна версія вже доступна за посиланням.

В цьому випуску зібрано 9 наукових статей за основними напрямами українських антарктичних досліджень: гідрометеорологія і океанографія, дослідження геокосмосу, біологія і навіть медицина.

Також є робота в галузі міжнародних відносин, в якій описаний внесок України в проєкт POLARIN програми ЄС «Горизонт Європа». Йдеться про міжнародну мережу полярних дослідницьких інфраструктур, в якій наша держава представлена станцією «Академік Вернадський» та криголамом «Ноосфера».

Усі статті можна прочитати на сторінці журналу. Анотації розміщені українською та англійською мовами, а самі роботи – мовою оригіналу (переважно англійською).

Нагадуємо, що з 2019 року статті УАЖ представлені в міжнародній базі даних Scopus, а з 2022-го індексуються в ній.

Продовження досліджень українськими вченими можливе завдяки ЗСУ, які боронять нашу державу і наше майбутнє на фронті. Щиро дякуємо їм за це!