Завершилося навчання кандидатів та кандидаток у 29-ту Українську антарктичну експедицію. Тренінг проходив упродовж тижня на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН.
Майбутнім полярникам читали лекції про різні аспекти організації експедицій, життя та роботи на станції. Зокрема, про всі напрями досліджень, юридичні питання життєдіяльності в Антарктиці, наукову та технічну історію “Вернадського”, розподіл обов’язків під час зимівлі та сезону, пожежну безпеку, етику спілкування в експедиції тощо.
До зборів також долучилися фахівці Інституту неврології, психіатрії та наркології НАМНУ. Вони проводили як індивідуальні співбесіди з учасниками, так і спостерігали за ними під час виступів, де претенденти мали розказати про себе та відповісти на запитання інших.
“Під час тренінгу кандидати не лише отримують знання, необхідні для майбутньої зимівлі, а й проходять процес злагодження. Тобто ми спостерігаємо, як вони взаємодіють між собою, проявляють себе в різних ситуаціях, виконанні спільних побутових обов’язків тощо. Потім це теж відіграє роль для вибору учасників до основного складу команди”, – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Нагадуємо, що в цьогорічному навчанні взяли участь 25 осіб: 16 кандидатів і 9 кандидаток. З них 7 раніше вже працювали на станції, а 18 – новачки.
Заняття традиційно проходили під керівництвом досвідченого зимівника, очільника 15-ї УАЕ, геофізика Андрія Залізовського.
За підсумками тренінгу буде сформовано остаточний склад річної 29-ї УАЕ на 2024-2025 роки, про що ми повідомимо окремо. Зазвичай зимівля складається з 12-14 учасників: вчені за напрямами біологія, метеорологія, геофізика, а також команда життєзабезпечення – кухар, лікар, сисадмін, системний механік, дизеліст-електрик. Перед навчанням кандидати проходять відкритий конкурс, на який може податися кожен охочий.