Леонов Микола Андрійович

Леонов Микола Андрійович, ст.науковий співробітник відділу фізики атмосфери

Народився 19 липня 1946 року в с.Петрівське Красноармійського (зараз Покровського) району Донецької області. Закінчив фізичний факультет Київського університету ім.Шевченка.

Брав участь у багатьох ракетних геофізичних іоносферних експериментах з інжекцією енергійних електронів та літієвої плазми, які проводилися в Інституті космічних досліджень АН СРСР (а саме – у підготовці ракетної наукової бортової апаратури, а також в оптичних спостереженнях з літака ЯК-40). Для висотного геофізичного експерименту «Г60С» підготував комплекс бортової наукової апаратури для вивчення плазмових процесів під час інжекції електронних пучків в іоносфері та магнітосфері Землі. Цей експеримент, проведений 18 вересня 1981 року з борту ракети «Вертикаль» на висотах до 1513 км, до цього часу залишається неперевершеним за багатьма показниками. Розробив новий тип малогабаритного бортового прискорювача електронів на накопичувачах-ємностях, деякі бортові прилади плазмової діагностики для ракетних експериментів, а також пакети прикладних програм для обробки отриманих телеметричних даних.

Учасник 3-ої української антарктичної експедиції (1998 -1999 рр.), під час якої виконував спостереження вмісту озону в атмосфері, а також радіозондування іоносфери на станції «Академік Вернадський». З 1999 р. працює в НАНЦ за напрямком контролю та обробки наукових антарктичних даних.