Визначено переможців науково-освітнього проєкту «Вчителі та учні беруть участь в екологічному моніторингу Антарктиди»

Визначено переможців науково-освітнього проєкту «Вчителі та учні беруть участь в екологічному моніторингу Антарктиди»

Визначено переможців науково-освітнього проєкту «Вчителі та учні беруть участь в екологічному моніторингу Антарктиди», який був започаткований Національним антарктичним науковим центром та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді восени 2018 року.

Проєкт надав змогу школярам ознайомитись з поведінковими реакціями пінгвінів у гніздових колоніях та отримати досвід роботи в міжнародному науковому дослідженні, долучитися до зусиль світової науки зі збереження живої природи на планеті.

Вихованці еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) за допомогою вчителів обробляли фотографії з фотокамер, встановлених у місцях гніздування пінгвінів на островах архіпелагу Вільгельма ( о-ви Ялур, Пітерманн, Галіндез) в районі української антарктичної станції «Академік Вернадський». Зокрема, учасники проєкту фіксували дату появи дорослих пінгвінів біля гнізда, копуляції, дати відкладення яєць, появи першого пташеняти, другого пташеняти, дату відходу пташенят у «ясла». Відтак отримані результати школярі заносили до таблиці Excel.

Також вони мають підготувати звіт додаткових спостережень, а саме дату прибуття дорослих пінгвінів у колонію, кількість гнізд на знімку, початок (коли на гнізді лежить доросла особина) і кінець гніздування (коли пташенята зібрались у ясла), кількість відкладених яєць, пташенят, кількість пташенят які досягли «підліткового» віку і зібрались у «ясла» в місцях гніздових колоній на островах. Окрім цього в звіт заносили появу на знімках айсбергів, суден, яхт, птахів інших видів, метеорологічні явища, зокрема, снігові заметілі.

У результаті НАНЦ та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді відзначили таких учасників проєкту:

1 місце:

  1. Коперська Каріна
  2. Ольховенко Максим Костянтинович
  3. Федоренко Анна Олегівна

2 місце:

  1. Мусійчук Альбіна Михайлівна
  2. Надєіна Любов Геннадіївна
  3. Різницький Назар Ігоревич

3 місце:

  1. Склюєв Тимофій Олегович
  2. Мандрик Анастасія Іванівна
  3. Мальцева Евеліна Олексіївна

З огляду на карантинні обмеження свідоцтва від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і відзнаки з автографами учасників 24-ї Української антарктичної експедиції та призи від Національного антарктичного наукового центру будуть надіслані переможцям поштою.

Фото: Анна Соіна