Оцінка фенології та репродуктивної успішності морських птахів, що гніздяться у колоніях, з використанням камер із запрограмованим часом реєстрації
Jefferson T. Hinke, Andres Barbosa, Louise M. Emmerson, Tom Hart, Mariana A Juáres Malgorzata, Korczak‐Abshire, Gennadi Milinevsky, Mercedes Santos Philip N. Trathan, George M. Watters, Colin Southwell. Estimating nest‐level phenology and reproductive success of colonial seabirds using time‐lapse cameras // Methods in Ecology and Evolution (Journal of the British Ecological Society)
Як реагувати на глобальне потепління на планеті та зберегти антарктичне довкілля – відповісти на ці питання допоможуть дані, зібрані українськими науковцями разом з іноземними колегами в Антарктиді. Сьогодні, 16 травня 2018 року, вони були опубліковані в одному з найрейтинговіших наукових видань світу –журналі Британського екологічного товариства «Методи в екології та еволюції».
У межах міжнародного проекту науковці з 7 країн встановили понад 50 камер для постійного спостереження в колоніях пінгвінів на Антарктичному півострові. Протягом всього часу камери реєстрували успішність виведення пташенят пінгвінів. Це дало змогу створити принципово нову базу даних щодо гніздової поведінки пінгвінів Дженту та Аделі (Pigoscelis papua та Pigoscelis adeliae) для визначення хронології їх розмноження та репродуктивної успішності популяції.
Результати дослідження дозволять здійснити прогноз реакції цих птахів на зміни середовища Антарктики та на вплив промислу криля (ряд дрібних морських нектонних ракоподібних, – ред.) у прибережних водах Антарктичного півострова. Отримані дані стали основою для спільної статті науковців проекту під назвою «Оцінка фенології та репродуктивної успішності морських птахів, що гніздяться у колоніях, з використанням камер із запрограмованим часом реєстрації».
Необхідні дослідження українські полярники провели в межах міжнародного проекту з вивчення екосистем Антарктики. Він був започаткований 2016 року дослідниками з США, Аргентини, Польщі, Австралії та України. Потому до нього приєдналися науковці з Великої Британії та Іспанії. Нашу країну в проекті представляє Геннадій Міліневський, завідувач науково-дослідної лабораторії фізики космосу КНУ імені Тараса Шевченка, а також Національний антарктичний науковий центр, який забезпечує логістичну підтримку.
Довідково: журнал Британського екологічного товариства «Методи в екології та еволюції» за рейтингом 2016 р. посідав 13-е місце з 153 в сфері екології