На станції "Академік Вернадський" запрацював безлімітний Інтернет

На станції "Академік Вернадський" запрацював безлімітний Інтернет

Українські полярники нарешті отримали безлімітний за кількістю трафіку Інтернет. Антену General Dynamics діаметром 2,4 м встановили та запустили на станції “Академік Вернадський” сьогодні, 9 квітня 2021 року.

Підтримати нашу станцію та подарувати антену і весь комплекс ІТ-обладнання для нової якості зв’язку загальною вартістю біля 30 тис. доларів вирішила українська ІТ-компанія MacPaw. Апаратура здолала довгий шлях, ускладнений, як і вся логістика, ковідним карантином та іншими обмеженнями, але нарешті дісталася найвіддаленішої точки планети, де працюють українці.

Обладнання також підвищило швидкість підключення до мережі Інтернет та збільшило швидкість передачі даних в мережу у 8 разів: з 500 kb/s до 4 Mb/s.

“Дослідження полярних регіонів, океану та космосу є маркерами, що відрізняють країни першого світу від країн третього. Я дуже радий, що саме прогресивний молодий український ІТ-бізнес розуміє, навіщо Україні досліджувати Антарктиду, і готовий своїми грошима підтримати нашу науку. Саме така синергія науки та приватного сектору виводить країни із бідності до технологічних проривів та економічного процвітання”, – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

До цього загальний обсяг трафіку на місяць був 30 GB. А 3 роки тому полярники взагалі не мали нормального зв’язку зі світом: лише раз на тиждень можна було надсилати та отримувати текстові повідомлення.

Тепер же учасники експедицій матимуть необмежений зв’язок з “великою землею” та насамперед своїми рідними. І звісно зніматимуть для вас більше класних відео про Антарктиду та свою роботу.

Висловлюємо вдячність нашим партнерам MacPaw за такий чудовий і корисний подарунок! Антарктида стає ще ближчою!