10 учасників та 2 учасниці. Визначено основний склад зимівників 24-ої Української антарктичної експедиції

10 учасників та 2 учасниці. Визначено основний склад зимівників 24-ої Української антарктичної експедиції

Визначено основний склад 24-ої річної Української антарктичної експедиції (УАЕ). Цього року зимувати на станцію «Академік Вернадський» вирушать 10 чоловіків та 2 жінки.

Керівником 24-ої УАЕ обрано відомого науковця Ігоря Дикого – доцента кафедри зоології Львівського національного університету ім. Франка, який має великий досвід зимування в Антарктиді. Також учасниками експедиції стануть:

Євген Бріллінг , геофізик (Інститут геофізики ім. Субботіна НАН України, режимна геофізична станція «Нижнє Селище», с. Нижнє Селище Хустського району Закарпаття);

Богдан Гаврилюк, геофізик (Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків);

Олександр Зулас, метеоролог (Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів, м. Одеса);

Сергій Разумний, метеоролог (Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, ехнік-метеоролог б/з метеостанції Чорнобиль, м. Київ);

Тарас Білий, метеоролог (Інститут геофізики ім. Субботіна НАН України, м. Київ);

Оксана Савенко, біолог (НАНЦ);

Наталія Бабій, лікар;

Антон Омельченко, системний механік;

Андрій Голубенко, дизеліст-електрик;

Олександр Квятковський, системний адміністратор зв’язку;

Богдан Паламарчук, кухар.

Восьмеро учасників раніше вже зимували на станції, а четверо поїдуть вперше. Для науковця Богдана Гаврилюка це вже буде восьма експедиція. До складу 24 УАЕ увійшов і правнук славетного Антона Омельченка – першого українця, який побував в Антарктиді у складі британської експедиції Скотта в 1910-1912 рр. це буде вже друга зимівля Омельченка-молодшого.

Усі спеціалісти мають пройти медичне обстеження та спеціальні кількаденні тренування перед виїздом в Антарктиду. Очікується, що експедиція вирушить на станцію «Академік Вернадський» наприкінці березня 2019 р.

Нагадаємо, що це вперше було проведено відкритий відбір учасників антарктичної експедиції. НАНЦ отримав рекордну кількість заявок від бажаючих працювати на станції «Академік Вернадський», – 178. Зпоміж заявників було 32 жінки. Відбір учасників проводила конкурсна комісія на чолі з керівником НАНЦ Євгеном Диким.

«Хочу передусім звернутись до всіх, хто цього разу не потрапив до складу експедиції. По-перше, не ображайтесь – склад дуже обмежений, лише 12 позицій, а сильних кандидатів виявилось дуже багато, – зазначив Євген Дикий. – Якщо ви наразі не пройшли, це не значить, що ви непридатні, просто хтось мав більше досвіду та знань, і цього разу перевагу надали йому. Тож якщо ваше бажання стати полярником не є миттєвим імпульсом, а серйозним усвідомленим наміром – чекаємо на вас наступного разу. Особисто я 11 років чекав здійснення мрії про Антарктику. І вона втілилася тільки в листопаді минулого року, коли українська експедиція після майже 20 річної перерви вирушили досліджувати Південний океан. Тож для кожного та кожної з вас немає нічого неможливого».