Рік полярного прогнозування: на "Вернадському" запустили понад 60 радіозондів, отримавши унікальні дані для світової науки

Рік полярного прогнозування: на "Вернадському" запустили понад 60 радіозондів, отримавши унікальні дані для світової науки

2022 року стартувала виняткова міжнародна ініціатива – Рік полярного прогнозування (Year of Polar Prediction, YOPP), яка проводилася в усьому світі. Місія YOPP – покращити можливості прогнозування атмосферних умов для полярних регіонів та за їхніми межами.

Попри повномасштабну війну, Україна активно долучилася до цієї ініціативи. Вперше в історії українських антарктичних експедицій наші метеорологи почали постійні дослідження атмосфери за допомогою радіозондів.

Окрім “Академіка Вернадського”, радіозондування атмосфери проводили ще на 23 антарктичних станціях, що належать 13 країнам (Аргентина, Австралія, Чилі, Китай, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Південна Корея, Нова Зеландія, Португалія, Великобританія, США).

Загалом за час моніторингового періоду з усіх станцій запустили 609 радіозондів. Відзначимо, що 63 з них були запущені саме українськими вченими з “Вернадського”, а це – досить велика частка, майже 10%! Це важливо, адже кожен успішний “політ” зонда дав змогу отримати унікальні дані, які тепер вивчають науковці з усього світу.

Так, зараз отриману інформацію використовують для покращення прогнозу погоди в регіоні Антарктиди та Південного океану. Також за допомогою цих даних досліджуватимуть вертикальний розподіл різноманітних атмосферних характеристик та їхні зміни.

Пишаємося тим, що попри складну ситуацію в країні, наші полярники активно долучаються до важливих міжнародних проєктів і творять світову науку.

А як проводилися запуски радіозондів (на нашій станції через примхи погоди це був ще той “квест”), дивіться у відео.

YOPP: Year of Polar Prediction from Byrd Center – Ohio State on Vimeo.

Дякуємо за інформацію метеорологині Анастасії Чигаревій, яка власне і працює над обробкою даних у проєкті.