27-ма УАЕ повернулася додому

27-ма УАЕ повернулася додому

27-ма Українська антарктична експедиція повернулася додому: зимівники та зимівниці приїхали з Варшави в Київ сьогодні, 5 травня 2023 року.

Загалом їхній шлях з Антарктики в Україну тривав майже місяць. На нашому науково-дослідному судні “Ноосфера” команда вирушила зі станції “Академік Вернадський” до Південно-Африканської Республіки 7 квітня. У порт Кейптауна судно прибуло 29 квітня, і вже звідти літаками та наземним транспортом 27-ма УАЕ дісталася Києва.

“Це була перша експедиція, яку ми відправили на станцію «Академік Вернадський» під час повномасштабної війни – їм довелося вирушати буквально за тиждень після початку вторгнення, щоб змінити колег з 26-ї УАЕ. Деяким людям дивом вдалося виїхати з Харкова, Київщини та інших регіонів, де точилися бойові дії. Але команда зібралася, дісталася Антарктики і рік відпрацювала на відмінно. Всі завдання виконані експедицією в повному обсязі на високому рівні. І сьогодні ми вітаємо їх вдома”, – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Нагадуємо, що впродовж року 27-ма УАЕ на “Вернадському” проводила дослідження та спостереження за трьома основними напрямами: геофізика, біологія, метеорологія, а також забезпечувала функціонування станції.

Разом із зимівниками в Україну повернулися учасники сезонної експедиції, які працювали впродовж антарктичного літа. Це, зокрема, команда технічних фахівців, що виконали невідкладні роботи з модернізації станції.

“Раніше ми завжди зустрічали наші експедиції дуже урочисто – за участі високих гостей та медіа. В умовах великої війни, на жаль, полярники повертаються не публічно, в розтрощений російською ракетою і до кінця поки не відновлений офіс НАНЦ. Але ми переконані, що зовсім скоро знову настане той час, коли всі разом зустрічатимемо їх в рідному “Борисполі”, а “Ноосферу” – в порту Одеси. Дякуємо нашим захисникам, серед яких нині й 15 полярників, за те, що вони цей час наближають”, – відзначив очільник НАНЦ.

Нині на станції “Академік Вернадський” почала роботу 28-ма УАЕ, яка виконуватиме свою антарктичну місію найближчий рік.

зустріч
прогулянка

Фото: Алекс Заклецький