На третину більше охочих, “магніт” для науковців та рекордна кількість кандидатів на технічну вакансію: підсумки прийому заявок у 27-му УАЕ

На третину більше охочих, “магніт” для науковців та рекордна кількість кандидатів на технічну вакансію: підсумки прийому заявок у 27-му УАЕ

Цього року охочих працювати в зимовій експедиції на станції “Академік Вернадський” стало більше на 30%. Про це розповів директор Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий сьогодні, 14 вересня 2021 року, коментуючи підсумки прийому заявок у 27-му Українську антарктичну експедицію.

“За півтора місяці до НАНЦ надійшло 137 заявок – це понад 11 претендентів на місце. Вперше маємо велику кількість заявок на посаду системного механіка. Раніше це була одна з найменш популярних позицій – зокрема, минулого року лише 9 кандидатів, а нині – 23! І це дуже гарна новина в контексті того, що ми зараз вперше за 40 років проводимо масштабну модернізацію станції й потребуємо висококласних технічних працівників. Гадаю, за такий наплив технічних фахівців, що раніше були для нас “дефіцитом”, маємо дякувати Уряду, який торік вперше за два десятиліття суттєво підняв оплату праці українських полярників”, – зазначив Євген Дикий.

Водночас він наголосив, що Антарктида залишається “магнітом” для науковців, які відкривають для себе можливість проводити на нашій станції унікальні дослідження світового рівня.

“Якщо торік на 7 наукових посад подалися 32 кандидати, то зараз – 42. Найпопулярніші напрями – біологічні, геологічні та гідрометеорологічні дослідження”, – повідомив очільник Центру.

Цікаво, що вивчати живий світ Антарктиди прагнуть не лише найбільше вчених загалом, а й зокрема науковиць. Серед 19 жінок, що подалися на конкурс, 7 претендуються саме на посади біологинь і стільки ж – на позицію кухарки. Ще 2 хочуть працювати в експедиції лікаркою, а 3 – за іншими науковими напрямами.

Загалом же з 137 заявок найбільше подано на вакансії:

  • кухаря (26);
  • системного механіка (23);
  • лікаря (20).

А от на посаду сисадміна, що лідирувала торік з 21 заявкою, тепер надійшло “лише” 17.

Нагадуємо, що прийом заявок, який завершився на початку вересня, – це перший етап конкурсу в експедицію. Надалі на кандидатів чекають:

  • попередній відбір за заявленими освітою та досвідом роботи;
  • подання повного пакету документів;
  • фахова співбесіда та психологічне тестування;
  • рекомендація або відхилення кандидатур Конкурсною комісією, а також формування резерву;
  • медичний огляд;
  • командні збори, тренінги та навчання;
  • затвердження остаточного складу 27-ї УАЕ.