Infrastructure

Infrastructure

Станція Академік Вернадський складається з 12-ти споруд: 

Станція Академік Вернадський складається з 12-ти споруд: це головний корпус, два модулі з немагнітного матеріалу, де встановлені магнітометри; аерологічний павільйон (використовується також як гараж для чотирьох снігоходів); будиночок ДНЧ-лабораторії; стара генераторна з двома холодильниками, де розміщено столярну майстерню.

​У головному корпусі знаходяться службові, житлові та допоміжні приміщення, лабораторії (метеорологічна, біологічна, геомагнітна (з контрольними приладами), іоносферна, озонометрична, сейсмологічна). Є також місцевий «госпіталь» (на одне ліжко) та медична лабораторія, обладнана необхідними приладами (в тому числі і ренген-апаратом).​ На станції «Вернадський» є невелика капличка св.Володимира.

​Електроенергію для станції забезпечує один із трьох дизель-генераторів Volvo-Penta D100B (два інші в цей час перебувають на черговому регламентному обслуговуванні), потужністю по 100 кВт кожен. ​

У допоміжних приміщеннях станції є гідравлічний прес для пакування сміття та відходів у мішки, які разом з металевими бочками, куди завантажують бите скло, хімікати або відпрацьовані нафтопродукти, підлягають обов’язковій евакуації зі станції.

У столярній майстерні, крім столярних інструментів, розміщено два холодильники великого об’єму: один (до -20°С) для запасу м’ясопродуктів на весь рік зимівлі, другий (до +4°С) для овочів та інших продуктів, які не потребують заморожування. Тут всі човни та човнові двигуни проходять регламентні роботи та зберігаються протягом зими. В окремій кімнатці цієї будівлі змонтовані два насоси високого тиску для подачі морської води через трубопровід, який по всій довжині підігрівається від мережі ~220 В, в опріснювальну установку, що знаходиться в головному корпусі.​

Аерологічний павільйон у британських експедиціях використовувався для підготовки та пусків метеорологічних куль-зондів. Зараз у ньому розташовано 3 снігоходи (Skidoo), аварійна дизель-електростанція потужністю 10 кВт.​

Аварійна база – це окрема будівля, яка може бути притулком для команди зимівників в екстрених випадках (наприклад, пожежа в основному корпусі станції). Крім того, за 9 км від станції знаходиться споруджена британцями т.зв. хатина Расмуссена – аварійний притулок із запасами продуктів.

На відстані від всіх будівель знаходяться два немагнітних павільйони геомагнітної обсерваторії станції Вернадський. Саме в цих павільйонах розташовані вимірювальні датчики чутливих магнітометрів, які вимірюють повний вектор геомагнітного поля та його варіації. Ці павільйони не містять магнітних матеріалів, які могли би внести похибки в природне магнітне поле Землі.

Ще далі від немагнітних павільйонів розташовано ДНЧ-павільйон з апаратурою для прийому електромагнітних коливань дуже низьких частот (ДНЧ).

Загалом, науково-дослідний комплекс станції дозволяє здійснювати на сучасному рівні комплексний моніторинг параметрів навколишнього середовища в Антарктиці на всіх рівнях геосфер – від тектоносфери до геокосмосу.