Україна вперше взяла участь в засіданні Європейської полярної Ради – "елітного європейського клубу" з досліджень Арктики та Антарктики

Україна вперше взяла участь в засіданні Європейської полярної Ради – "елітного європейського клубу" з досліджень Арктики та Антарктики

Україна вперше долучилася до засідання Європейської полярної Ради (ЄПР) – організації, що займається стратегічним розвитком полярних досліджень та інших ініціатив щодо Арктики та Антарктики в Європі. Взяти участь у заході запросили Національний антарктичний науковий центр на правах нового члена Ради, адже в квітні цього року НАНЦ набув повноправного членства в ЄПР.

Виїзне засідання Європейської полярної Ради відбулося 13-17 червня 2022 року в м. Болонья (Італія) і було присвячене засадам нової Стратегії ЄПР на 2022-2027 роки. Зокрема, учасники обговорили деталі нового стратегічного бачення та місії Ради, яка буде розділена на тематичні блоки для ефективнішої координації, співробітництва та взаємодії членів ЄПР як між собою, так і з іншими зацікавленими організаціями.

Протягом літа проєкт Стратегії буде опрацьований робочою групою експертів та погоджений з усіма членами ЄПР. Очікується, що остаточний варіант Стратегії на 2022-2027 роки буде затверджено на наступному пленарному засіданні ЄПР восени 2022 року.

Дякуємо за інформацію учаснику засідання від України, завідувачу відділу міжнародного науково-технічного співробітництва Андрію Федчуку

Нагадуємо, що Національний антарктичний науковий центр став членом Європейської полярної ради 5 квітня 2022 року. Це дасть нові можливості нашим вченим для вивчення Арктики та Антарктики, а також покращить інтеграцію української науки в європейський дослідницький простір.

ЕПР називають європейським “елітним клубом” антарктичних досліджень. Головна мета Ради – сприяти багатосторонній співпраці своїх учасників з вивчення полярних регіонів. Вона діє як єдиний контактний пункт для комунікації європейських полярних дослідників як між собою, так і з міжнародними партнерами.

Докладніше тут.