Структура

Структура

Завідувач відділу:

Федчук Андрій Петрович, кандидат географічних наук, старший науковий співробітник.

Народився 13 грудня 1980 р. у м. Рівне, освіта вища, у 2003 р. закінчив географічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2007 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю “економічна і соціальна географія”. З 2003 р. працює у Національному антарктичному науковому центрі МОН України, з березня 2016 р. очолює відділ науково-технічної інформації. У 2008 р. стажувався у штаб-квартирі Секретаріату Договору про Антарктику (Буенос-Айрес, Аргентина). Делегат від України на щорічних Консультативних нарадах Сторін Договору про Антарктику. Нагороджений подякою прем’єр-міністра України та відомчими грамотами. Автор понад 50 наукових праць з актуальних питань розвитку міжнародно-правового режиму антарктичного регіону, науково-методичного забезпечення геопросторового управління різнопрофільною діяльністю у районі наукових інтересів України в Антарктиці, а також розроблення стратегії забезпечення національних інтересів України в Антарктиці.​

Основні завдання відділу:

Відділ забезпечує науково-технічний супровід виконання завдань та заходів Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці; взаємодію з міжнародними організаціями Системи Договору про Антарктику та національними антарктичними організаціями і програмами; підготовку звітних документів щодо діяльності ДУ НАНЦ відповідно до міжнародних зобов’язань України як Консультативної Сторони Договору про Антарктику; а також розроблення аналітичних матеріалів для центральних органів влади стосовно питань діяльності України в Антарктиці та її участі в Системі Договору про Антарктику.

Завідувач відділу:

Маланчук Валентина Михайлівна.

​Народилась 19 лютого 1955 року у с.Симони Ємельчинського району Житомирської області, освіта вища, закінчила Київський ордена Леніна державний університет ім.Т.Г.Шевченка у 1977 році за спеціальністю «Біофізика». Кандидат біологічних наук, в Національному антарктичному науковому центрі працює з 2010 року, до цього часу працювала в наукових установах МОЗ та НАН України. Нагороджена відзнаками МОЗ України. Безпосередньо приймала участь у розробці проекту Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки. У 2012 році нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.​​​​

Основні завдання відділу:

Відділ забезпечує організацію, планування, координацію і контроль наукової та науково-технічної роботи підрозділів НАНЦ, виконання завдань та проектів Державної програми досліджень в Антарктиці. Здійснює організацію роботи Науково-технічної ради «Антарктика». Бере участь у формуванні і реалізації єдиної наукової та науково-технічної політики НАНЦ.

Завідувач відділу:

Моісеєнко Євген Васильович.

​Провідний науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, завідувач відділу медико-біологічних досліджень в Антарктиці (Національний антарктичний науковий центр), доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри біокібернетики та аерокосмічної медицини національного авіаційного університету МОН України.
​Народився 2 лютого 1950 року у селі Нескучне Великоновосілківського району Донецької області, освіта вища, закінчив Донецький Державний медичний інститут у 1973 році за спеціальністю «лікаря-лікувальника». Доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України. В Національному антарктичному науковому цент​​рі працює з 2000 року.​
Приймав участь у підготовці всіх антарктичних експедицій, неодноразово був учасником сезонних наукових досліджень, є керівником напряму «Медико-фізіологічні дослідження» Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки. Автор сучасних методичних рекомендацій, які були розроблені на базі багаторічних наукових досліджень та​​ досвіду експедиційної діяльності українських фахівців у надзвичайних умовах Антарктики.

Основні завдання відділу:

Розробка та координація досліджень (біологічних, екологічних та технологічних (природоохоронних) та науково-технічних проектів по біології в Антарктиці. Забезпечення медико-фізіологічних досліджень на станції «Академік Вернадський».

  • Комплексні біологічні дослідження
  • Медико-фізіологічні дослідження

Основні завдання відділу:

Організація та проведення комплексних геолого-геофізичних досліджень на станції «Академік Вернадський» з використанням новітніх розробок та технологій. Підготовка та передача даних магнітної обсерваторії «Аргентинські острови» до міжнародної системи “INTERMAGNET”. Організація виконання завдань та проектів Державної програми досліджень в Антарктиці за напрямом «Геолого-геофізичні дослідження». Забезпечення супроводу даних та звітності за напрямом досліджень.

Завідувач відділу:

Пішняк Денис Васильович
Кандидат географічних наук, учасник 16-ї антарктичної експедиції.
Народився 25 серпня 1985р. в м.Києві, навчався в Одеському державному екологічному університеті, на кафедрі теоретичної метеорології. В 2007 отримав диплом магістра з метеорології і продовжив наукову роботу в аспірантурі. Паралельно здобув досвід оперативного прогнозування погоди для потреб дирекції Одеської залізниці. В 2011-2012 рр. учасник 16 Української антарктичної експедиції. В 2014 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю метеорологія, кліматологія, агрометеорологія. З 2012 року співробітник Національного антарктичного наукового центру. ​

Основні завдання відділу:

Організація та проведення гідрометеорологічних, океанографічних та геокосмічних досліджень на станції “Академік Вернадський”, передача даних до Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) та Національної метеорологічної служби. Виконання завдань та проектів Державної програми досліджень в Антарктиці за відповідними напрямами. Розробка та впровадження нових методів досліджень.

Завідувач відділу:

Бочкарьов Володимир Іванович. Народився 28 лютого 1940 року у м.Києві, закінчив Київський ордена Леніна державний університет ім. Т.Г.Шевченка у 1971 році, за спеціальністю «журналістика». Заслужений журналіст України, понад тридцять років член Національної спілки журналістів України.
Працював “літрабом” залізничної багатотиражки, кореспондентом та зав.відділом у газетах «Молода гвардія», «Київська правда», «Вечірній Київ», редактором тижневика Головрічфлоту України – «Водник».
В національному антарктичному науковому цент​рі працює з 2000 року. Як прес-аташе Українського антарктичного центру на борту НДС «Горизонт» брав участь у П’ятій комплексній морській трансконтинентальній експедиції 2000 року. Автор книги «Соло для Антарктиди… с оркестром».
​В 2004 році став засновником і головним редактором міжнародного науково-популярного журналу “Експедиція-ХХІ” (“ЕХ-XXI В 2006 році брав участь в 11-й Українській антарктичній експедиції на перуанському судні “Гумбольдт”. Підсумком походу стала нова книга під назвою “Южный Крест или Антарктида ua”, яка в цьому році готується до друку. Нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України та Національного антарктичного наукового центру, золотою настільною медаллю НСЖУ “За особливі заслуги”.

Основні завдання відділу:

Редакційно-видавничий відділ, як структурний підрозділ НАНЦ, створений наприкінці 2011 року на базі редакційно-видавничої групи, що готувала до друку фаховий “Український антарктичний журнал”, науково-популярний додаток до нього – “Експедиція –ХХІ”, а також – групи по зв’язках із громадськістю та засобами масової інформації (ЗМІ), що виконувала по суті функції прес-служби і відповідала за наповнення відомчого сайту.
Головне завдання відділу полягає в організації та здійсненні редакційно-видавничої діяльності Національного антарктичного наукового центру та поширення інформації про його роботу, як національного оператора України в Антарктиці, що відповідає за життєзабезпечення Української антарктичної станції Академік Вернадський, готує експедиції та організує наукові дослідження у Південній півкулі планети, а також співпрацює в цій сфері з різноманітними міжнародними установами.

Основні завдання відділу:

Здійснення організації бухгалтерського обліку господарсько-фінансової діяльності центру, контроль за економним використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів і збереженням власності центру.
Супровід наукової та договірної роботи по виконанню Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 р.

Основні завдання відділу:

Здійснення заходів, щодо створення резерву кандидатів на зимівлю, забезпечення іх прав, пільг і соціальних гарантій. Організація роботи з підготовки та підвищення кваліфікації співробітників, проведення атестації наукового складу, впровадження сучасних форм роботи. Дотримання регламентуючих вимог опрацювання документів та зміцнення виконавчої дисципліни.

Завідувач відділу:

Основні завдання відділу:

Здійснення організації та виконання заходів щодо функціонування систем життєзабезпечення станції Академік Вернадський, постачання на станцію необхідних матеріально-технічних засобів, харчового та речового забезпечення. Участь у підготовці та проведенні українських антарктичних експедицій. Організація експлуатації, збереження та обліку матеріально-технічних засобів НАНЦ та систем життєзабезпечення станції Академік Вернадський.